Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

299 Mad-OK

Naše stroje > Jednotlivé vozy

Tento vůz je jako jediný z naší trojce pozůstatkem z minulé sezóny. Určitě ho budete znát pod číslem 18 - Alias Go Mad. Jinak se jedná o Opel Astra starší provenience. Tady žádný náčrtek (jak by závoďák měl vypadat) neproběhnul a celý vůz se dělal takzvaně za běhu. Ale teď už k první galerii.

Galerie původního vozu, jak skončil minulou sezónu (únor 2011)

Tady jakékoliv vystrojování a přípravy postrádaly smysl, poněvadž vůz byl připraven přímo na aplikaci bezpečnostního rámu a ostatních fičur.Stačilo ho krapet utřít z toho bláta. Ale přeci jenom Astra doznala jistých vylepšení. Byly zadělány otvory pro okna v zadních dvou dveřích a dopředu a dozadu byl nanýtován plastový štít proti blátu. To vše se událo v průběhu března.

Galerie přestavby a vnější úpravy vozu (březen 2011)

Pak přišel na řadu rám.aut. Stejně jako oba předešlé vozy (Opel, Renault, Žigul) se dělaly najednou. Z technických předpisů jsme si vybrali vaření rámu variantou C. To je příčný hlavní ohýbaný oblouk těsně za řidičem a do něj jsou vevařené dva půloblouky končící za předními podběhy. Půloblouky jsou zpevněny příčnou vzpěrou a příčnou výztuhou nad řidičem. Hlavní oblouk je vyztužen diagonální výztuhou, která je nad požadavek předpisů ještě zrcadlově posílena další diagonální výztuhou. Ve výsledku to v hlavním oblouku vytváří "X". Zadní vzpěry mají mezi sebou další nadstandardní příčnou výztuhu, takže tvoří jakési "H". Výztuhy dveří jsme volil buď jednoduchou, nebo zdvojenou podélnou výztuhou. Celý rám sedí na upevňovacích deskách, které jsou navařené na obroušená místa v karoserii (viz obrázky v následující galerii). Hotový rám se pak natřel základovou a pak i "závodní" červenou barvou, aby ladil se zamýšleným zbytkem vozu.Trubky okolo hlavy řidiče byly obaleny pěnovkou. Výslednou cenu rámu (počítanou bez práce) najdete ,jako i ostatní potřebné věci pro přestavbu na hobbycross závoďáka ,v sekci cenová kalkulace.

Galerie vaření rámu (konec března 2011)

Astra jako první prodělala barevnou přeměnu. Ale před tím, než byla nanesena barevná kombinace černá bílá červená , musely být vyspraveny spolujezdcovy dveře rozpárané z bojů z minulé sezóny.

Galerie stříkání vozu (9.dubna 2011)

13.dubna 2011 bylo vymalováno. Lepily se poslední samolepky a vůbec se vyzdobovalo celé auto. A jak to dopadlo, se můžete přesvědčit v následující galerii.

Galerie lepení čísel a samolepek(13. dubna 2011)

A nakonec pár obrázků z prvního závodu AKR Autocrossu konaného v sobotu 16.4.2011. A tady můžu alespoň říct, že se zadařilo a Astra alias 299 - Mad OK, se svým jezdcem Láďou Saidlem urvala druhé místo v kategorii B.

Galerie Speciálu na závodech v AKR Autocrossu (16.4.2011)

Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku