Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

300 MadDevil

Naše stroje > Jednotlivé vozy

Lada 1500 lépe známá jako Žigul se knám dostal koncem února 2011. Zelené auto výrazných tvarů si vysloveně říkalo o nějaký agresivní tuning :. Vymyslel jsem proto malůvku (viz hlavička webu), ke které se budeme snažit přiblížit. Samozřejmě proběhly i čmáranice do fotek, jak by to vypadalo "na živo". Vše najdete v následující galerii.

Galerie původního vozu (únor 2011)

Auto bylo také potřeba náležitě odlehčit, proto přišlo na řadu vyhazování všeho nepotřebného z interiéru

Galerie vystrojování a příprav (únor 2011)

Březen se nesl v duchu příprav interiéru vozu na bezpečnostní rám. Vystrojení všeho nepotřebného a kontrola motoru. 19.3.2011 (méně než měsíc do prvního závodu) započalo vaření rámů do aut. Ano všechny 3 vozy (Opel, Renault, Žigul) se dělaly najednou. Z technických předpisů jsme si vybrali vaření rámu variantou C. To je příčný hlavní ohýbaný oblouk těsně za řidičem a do něj jsou vevařené dva půloblouky končící za předními podběhy. Půloblouky jsou zpevněny příčnou vzpěrou a příčnou výztuhou nad řidičem. Hlavní oblouk je vyztužen diagonální výztuhou, která je nad požadavek předpisů ještě zrcadlově posílena další diagonální výztuhou. Ve výsledku to v hlavním oblouku vytváří "X". Zadní vzpěry mají mezi sebou další nadstandardní příčnou výztuhu, takže tvoří jakési "H". Výztuhy dveří jsme volil buď jednoduchou, nebo zdvojenou podélnou výztuhou. Celý rám sedí na upevňovacích deskách, které jsou navařené na obroušená místa v karoserii (viz obrázky v následující galerii). Hotový rám se pak natřel základovou a pak i "závodní" červenou barvou, aby ladil se zamýšleným zbytkem vozu.Výslednou cenu rámu (počítanou bez práce) najdete ,jako i ostatní potřebné věci pro přestavbu na hobbycross závoďáka ,v sekci cenová kalkulace.

Galerie vaření rámu (konec března 2011)

Po vevaření rámu přišlo na řadu křídlo. Svařenec z plechu dodal zádi ten pořádnej šmrnc.

Galerie vaření křídla (8.duben 2011)

Po svaření křídla a zanýtování otvorů v zadním čele , nazrál čas na nastříkání barvy. Žigul jako poslední auto ze všech tří podstupovalo tuto procedůru. Použili jsme stejnou barevnou paletu jako u oněch dvou předchozích "modelů", tedy černou, červenou a bílou. Postup byl následovný: Nejprve celý vůz nastříkat černě (chromové prvky zakryty) , poté zapáskovat všude tam, kde se nebude stříkat bílou a stříknout druhou bílou vrstvu. Pak zamaskovat prostor, kde bude nalepeno startovní číslo (aby zůstalo bílé) a ve finále celý zapáskovaný vůz ještě nastříkat červeně (viz následující galerie). Protože jak se ukázalo na renaultu, tak červená špatně kreje a bylo potřeba ji podstříknout bílou.

Galerie stříkání vozu (10. dubna 2011)

A jak to celé dopadlo po sloupnutí té neuvěřitelné spousty pásky? Následující galerie vám dá odpověď. Upozorňuju, že je to zhruba asi 15 minut po zaschnutí červené 10.dubna 2011 v 10 hodin večer.

Galerie strhnutí pásky a retuše (10.dubna 2011)

11.dubna Proběhly posední úpravy a já si Žigula v klidu vyfotil i na volném prostranství. Pak jsme nalepili čísla 300 , přidělali tabulku na střechu, nastříkali kola a přidělali světla na křídlo.

Galerie lepení čísel (11.dubna 2011)

13.dubna pak bylo jen třešínkou na dortu, že jsme si lepili reklamní samolepky. Brácha dodělal přední mračítko na masku a já ho oblepil chromovou páskou. Dalším dorbným zádrhelem byla tmavá bezpečnostní fólie na skla. Ta se lepila opravdu dost špatně. Ale více už zase obrázky:

Galerie lepení reklam (13~14.dubna 2011)

Pátek 15. dubna 2011 se nesl ve znamení odpočinku (alespoň pro mne). a vše se blížilo k tomu zásadnímu dni - tedy sobotě 16.dubna a Autokrosovému závodu. Jak se předvedl ste mohli posoudit sami. Za nás (Mad -Team) můžu jen říct, že cílem nebylo vůz odrovnat a bude to vyžadovat dalšího ladění........ale o tom zase někdy jindy. Pokud chcete vědět, co která položka stála tak se mrkněte do cenové kalkulace, Jinak se připravují medailonky dalších dvou MAD vozů, ale s jejich aktualizací to bude krapet pomalejší. Jinak doufám, že vám to třeba pomohlo v rozhodování, jestli si takový vůz na podobné závody postavit....

Galerie Speciálu na závodech v AKR Autocrossu (16.4.2011)

Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku