Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

5.závod Hobby Autocrossu - AKR Autocross Generali Cup 2011

Média > 2011 > Fotogalerie

Po 4 nedělích se konal další závod AKR v radči s číslovkou 5. Počasí přálo ( den předtím byla opět průtrž mračen) a jezdci se už poměrně brzo ráno začali sjíždět. Pořadatelé protentokrát připravili docela zajímavou výhru pro kategorii N v podobě minibiku. Jen bych je snad upozornil, aby ceny náležitě prohlíželi a kombinovali, protože minulý závod (23.7.2011) dostal náš jezdec jako výhru dárkový poukaz na slevu 30% v oblasit AutoDetailingu bohužel platný do 31. května 2011. (omluvte zhoršenou kvalitu poukazu, neboť byl použit pro jiné účely , než uplatnění slevy).
Novinkou byla "
ochranka" , která případně měla zasáhnout, když emoce a vášně ovládnou jezdce či jejich doprovod a jali by se vymáhat svůj nárok násilím. Dalším bodem, který mi při rozpravě uvíznul v paměti bylo přísné posuzování a tvrdé trestání kontaktů mezi vozy při závodech ( černá vlajka) , bohužel nebylo důsledně prosazováno (viz níže).

S rozjetým závodem se ukázala další slabina, a to technologická úprava trati. Původně zřejmě uvláčená trať neměla čas si pořádně odpočinout a stačilo pár tréninkových kol na odhalení toho původního " ničitele" převodovek, motorů , spojek a poloos. Tentokrát ale "vystrčil drápy" a jal se jezdce rovnou "kosit". Kdo byl, dá mě za pravdu, že až příliš často bylo slyšet: BOUDA!. Kdo neví, je to slangový termín pro převrácené auto. Z toho plyne zastavení závodu a opakování rozjížďky. Náš jezdec, Vítězslav Křížek - Renault Clio Williams 21 uspěšně tuto sérii otevřel.(na palubě vezl obě kamerky Kodak Mini a tak se můžete těši na velice zajímavá videa). Při napočítání osmého převráceného vozu jsem to vzdal. Na zamyšlení je pouze fakt že většina jezdců, co šli přes "boudu", byla na stejném úseku trati.

Tento závod se také jel avizovaný Rodeocross. Nás to bohužel nezaujalo, protože shledáváne tento vložený "závod" zbytečný. Podle pořadatelů neupravené, pouze vystrojené vozy jedou "kontaktní" závody na vytýčeném úseku radečské trati. Pro představu trať v radči má zhruba tvar ležící boty po jejím obvodu se jezdí klasický Hobby autocross a rodeokros se jel pouze na oválu opisující patu této boty.
Jak se nám podařilo zjistit, tak rodeocross má
podobná, ne li stejná pravidla jako hobby autocross (ochranný rám je nutnost), akorát je trochu víc kontaktní. Pěkné a přehledné čtení je například zde. To, co se odehrával na trati v radči bych přirovnal spíše k takovému okruhovému Destruction Derby.....a opět ...bez rámu ani ránu.

Teď něco týmových zpráv:

Jak již víte z flotily Mad-teamu jely pouze
dva vozy. Jakub Saidl na voze Renault R5 č.200 a Vítězslav Křížek s vozem Renault Clio Williams č.21.


Jakub si dojel ve skupině N pro pěkné druhé místo, ikdyž jeho Renault R5 byl při závodě notně očesán vozem Suzuki Swift č.22 (viz video sekce). Víťa měl tu smůlu , že z vedoucí pozice při první rozjížďce skupiny C musel odstoupit poté, co jako první převrátil svůj vůz přes střechu. (kamerky Kodak Miny vše zaznamenaly, a pohled od předního a zadního světla naleznete co nevidět ve videosekci).Závodník ani jeho mechanik to nevzdali a svým umem a s dostupnými prostředky uvedli vůz do provozuschopného stavu tak, že byl schopen jet finále. To jsem ale nevěděl, co se rozpoutá. Prozíravě, ale nevědomky se kamerky instalovaly na Clio do předního světla a do horních míst po zadních dveřích, a já vše točil kamerou od trati. To, co následovalo, by se dalo nazvat Diskvalifikace naruby a její následky nás zasáhly. více ve video sekci k tomuto závodu.


A je tu ještě jedna galerie focená přímo insiderem ve Williams sekci Mad Teamu.

Co říct závěrem?...pokud nějaký je?...zklamání.....ALE JEŠTĚ NEODCHÁZEJTE, TO NEJLEPŠÍ TEPRVE PŘÍJDE... VE VIDEO SEKCI TOHOTO ZÁVODU


Jan Rükr 23.8.2011


Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku