Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

7.závod Hobby Autocrossu - AKR Autocross Generali Cup 2011

Média > 2011 > Fotogalerie

Konečně nazrál čas a 29.10.se jel poslední 7.závod seriálu AKR Autocross Generali Cupu 2011. K vidění bylo několik novinek, zvratů, veletočů a pár opravdu pěkných Tater (technicky tam byla i jedna Liazka). Tento závod jsme pojali uvolněně a na závodiště jsme dorazili oproti normálnímů příjezdu asi o dvě hodiny déle. Novinka číslo jedna byla, že depo závodních strojů bylo kompletně vyloučeno prostoru závodiště. Přestěhovalo se za stodolu a bylo roztaženo podél areálu hospodářských budouv směrem dozadu.

Aby jste si nemysleli, je to celkem běžný jev, aby depo bylo odloučeno od díváků. Ať už jde o bezpečnost, organizaci a já nevím, co ještě. Jenže reprodukrory byly otočeny směrem na závodiště. Jeden znich byl dokonce posunut směrem k vrcholu závodiště, kvůli předešlým závodům a starému depu. A stalo se, že za stodolu nebylo moderátora vůbec slyšet. A tady nastupuje novinka číslo dvě, totiž signalizace 5 minut do startu.

Signál řešila siréna na safetykáru. Jelikož nebylo slyšet, kdo zrovna jede a kdo se má připravovat na odjezd na trať museli jsme se naučit klič řazení vozů, který byt tentokrát obráceně , tedy podle kategorií C,B,A2,A1,N. Průjezd na trať pro závodní vozy byl řešen úzkou uličkou kolem stodoly, která umožňovala buďto odjezd z trati , nebo příjezd. Toto bylo celkem dobře pořadateli zvládnuto. Stím souvisí i třetí novinka , a tou bylo, že staré depo se stalo odjezdovou (a zřejmě i bezpečnostní) zónou trati a diváci byly komletně odsunuti na pole asi o 10m dále od původní pásky. Takže z pozice od pole toho opravdu moc vidět nebylo. Návštěvníci proto oblehli přistavený návěs , kde se dalo opravdu něco vykoukat.

A proto jsme od prostoru startu sledovali asi největší soubouj z celého šampionátu a to ve skupině N mezi naším Jakubem Saidlem č.200 a Vojtou Novákem č.43. Jakub předváděl technicky velice pěknou jízdu a Seat Ibiza k tomu postavený mu zdatně sekundoval. Tři první místa v rozjížďkách naznačovala, že pokud se nestane nějaká fatální chyba, I přes ztrátu prvního místa v tomto závodě, mu stačí dojet druhý a má v kapse celý šampionát. Bodový rozdíl totiž mezi prvním a druhým v pořadí dělal pouhé 2!! body.

Souboj to byl napínavý a finálová rozjížďka byla opravdu ostrá. Ale co vám mám tady psát, více shlédnete v připravované video sekci.

Teď něco týmových zpráv:

Za mad team tentokrát nastoupily dva vozy.
Renault Clio Williams č.21 a jezdec Víťa Křížek a (novinka) Seat Ibiza č.200 pilotovaná Jakubem Saidlem. Ano, vážení přátelé a příznivci Mad-teamu Renault R5 byl vystřídán generačně novějším modelem jiného koncernu. Shánění dílů (speciálně převodovek) bylo do Renaulta stále obtížnější, a proto padlo rozhodnutí jít do jiného vozu, a ten přetavit do závodního speciálu. Byla to schůdnější a lacinější cesta. Trvalo to přesně měsíc,aby z cestovní Ibizy vzniknul závoďák na hobbyautocross. Více se dozvíte z připravovaného medailonku tohoto vozu. Zajímavá je i kalkulace nákladů, která bez polepů vychází přesně na 0.- korun. (bez práce , samozřejmě)

Další zajímavosti a infarktové situace najdete ve videosekci

Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku