Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

6. závod v Autocrossu o mistra úpicka 2011

Média > 2011 > Fotogalerie

Po ani ne tak dlouhém rozmýšlení jsme se rozhodli, že navštívíme další sporotvní podnik konaný v našem kraji a okoukneme tamní poměry. Jednalo se o podnik konaný Automotoklubem při AČR Úpice nazvaný Mistr úpicka. Jednalo se již o 6. závod seriálu, proto nebyly ani ambice nějak zasahovat do celových výsledků.Jeli jsme se prostě podívat. Pravidla jsou zde volnější , respective není dovoleno žádné úmyslné narážení. Také zde jezdí vozy bez ochraného rámu, což je ale věcí pořadatele.

Ladislav Saidl vzal na trať provětrat svou Astru -299 a spolu sním si přijeli zazávodit, tentokráte vložený závod čtyřkolek další dva příznivci Mad-Teamu. Prvním z nich je automechanik Williamsu 21 - Jaroslav Valášek, a druhým spolupracovník bráchy - Petr Budiš. Prvně jmenovaný i přes kotrmelec, který se svým strojem udělal, dokázal zvítězit a druhý mu zdárně sekundoval, a to krásným třetím místem. Nebojte se, vše je zaznamenáno a bude k vidění ve videosekci - pokračování našeho vyprávění.
Trať byla upravená v rámci možností. Byl to vytýčený dvojitý ovál na škvlárovém hřišti. Samotný povrch (mokrá škvára a sem tam velká kaluž ) dával tušit že se pojede opravdový nefalšovaný
bahnokros. Obsluha semaforu a cílový praporkář to pocítili na vlastní kůži.

Opelu Astra 299 se švkára moc nezamluvala (asi jezdí radši po hlíně) a Ladislav Saidl byl nucen odstoupit. 4kolkám, jak se zdá trať plně vyhovovala a dle komentářů jezdců to byl silný zážitek. Celý den probíhal v pohodovém duchu a závody velice rychle odsýpaly. Příjemnou tečkou na závěr bylo hodocení vítězů od 5tého místa a finálové společné foto, které završilo skvěle strávený den.

Teď něco týmových zpráv:

Mad-Team se rozrostl o
sekci 4kolek a o další dva příznice a to : Jaroslava Valáška a Petra Budiše


Co říct závěrem?...Ovál na škvárovém hřišti v Úpici je ideální na takové věci jako bahnokros. Pořadatelé (i když v omezené míře) vše zvládali a vše probíhalo dle jejich určených pravidel. Dobrým tahem byl vložený závod 4kolek, protože tetnto stroj má v regionu stále více lidí a ti jsou hladový po nějakém závodu. Snad jen pro příště (kdyby bylo víc zájemců) bych popřemýšlel 4kolky rozdělit do dvou skupin: a) sporotvní - rychlost, b) pracovní - síla.....ale to jen tak na okraj.


Jan Rükr 11.9.2011

Videa, tentokrát hodně zajímavá, najdete jako obvykle ve videoseckci - pokračování tohoto závodu.Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku