Hledej na stránce

Přejdi na obsah

Videa ze 7. závodu v Autocrossu o mistra úpicka 2011

Média > 2011 > Video

Dlouhou dobu jsme řešili, kam dát obě minikamerky, aby to bylo zajímavé. Záběry od vedoucí 4kolky Jardy Valáška už diváci znají a Petr Budiš většinou v poli jezdí osamocen, proto jsme chtěli vyzkoušet zase někoho jiného. Nabízela se dvojice silných 4kolek Can-Am ,která slibovala pořádný souboj. Celé to byla sázka do loterie. Záměr byl že ta dravější z nich pilotovaná Pepou Sokolem č.88, dostane kamerku dozadu na SPZtku a ta stíhací řízená Martinem Fialou č.44 dopředu na řidítka. Chtěli jsme tím docílit rozptylu v poli a doufali, že v pasti připravené mezi těmito dvěma závodníky uvízne i Jarda Valášek s Petrem Budišem, a vylezou z toho pořádné záběry. Dostali jsme mnohem víc. Nejenže několik závodníků v mediální pasti uvízlo, ale předpoklad vyšel a dravější z dvojice Pepa č.88 jezdil na čele pole a stíhač Martin 44 se držel za ním. Výsledkem bylo, že co se událo mezi těmito dvěma stroji, bylo zachyceno jak zepředu, tak zezadu. Bonusem toho celého byl nádherný stíhací závod. Oba závodníci se totiž dojeli a Martin č.44 Pepovi č.88 nic nedaroval. Myslím, že můžeme říct že to byl pořádný DUEL. Oba závodníci, byť byli někde v první polovině pole bojovali o první místo v silné kategorii.

První video je ze zadku vedoucí 4kolky Trans-Am pilotované Pepou Sokolem č 88. Povšimněte si v průběhu jízdy dalšího souboje o druhé místo sportovních strojů, ve kterém je Jarda Valášek. Pepa Sokol mu ale nedal nic zadarmo….Tak tedy..jede se druhá rozjížďka…

A tady je pohled od stíhače Martina Fialy č.44, Který sice Pepu Sokola nepředjel, ale notně mu zatápěl. Z této kamery je také vidět prvního závodníka Michala Odla, který osedlal krosku. Ten si s přehledem dojel pro první místo ve sportovních strojích. Gratulujeme….Jistým fiaskem bylo, že ve finálové jízdě jsme přendali kamerku od Pepy Sokola č.88 na Michalův krunýř a nepočítali jsme s tím, že se na krosce notně předklání, proto ti , co byly natěšení, že se točilo i ze zad vedoucího jezdce, budou zklamáni. Kamera natočila nádherné nebe a sem tam strom…ale zpět k našemu duelu. Následující video je z paluby stíhacího jezdce Martina č.44 a stejné rozjížďky.

A ještě jeden pohled od trati, jak celý ten závod 4kolek vlastně vypadal s notným odstupem. Musím říct, že řev to byl pořádný. Natočená je 3.rozjížďka.

Ze soubojů nakonec vyšel lépe Pepa Sokol č.88 , který obsadil první místo v silné kategorii a hned za ním Martin Fiala č.44. Ve sportovní kategorii vyhrál s přehledem Michal Odl na motorce a za ním , tedy úspěch pro Mad team, dojel Jarda Valášek. Petr Budiš skonči ve sportovní kategorii na 4.místě. Když jsme závod automobilů moc nesledovali, tak nešlo si nevšimnout upadlých vejfuků a speciální houževnatosti pilota s číslem 221, který měl na startu pro obě kategorie připravený vůz. Tuším, že za celý závod pořídil vyprázdnit asi 4 pneumatiky. Proto nás pobavilo, že měl jeden z vozů ve finále nazuto dojezdové kolo. Ale znáte to…když není kde brát, pomůže rezerva…a o tom to taky je. Celé sportovní klání přálo počasí,i když to na začátku tak nevypadalo. Kdybych to měl shrnou, opět to bylo zase jednou příjemně strávené odpoledne.