Mad Team Racing

Hledej na stránce

Přejdi na obsah

1.závod Radeč cupu 2012

Média > 2012 > Fotogalerie

7.4.2012 nám oficiálně začala hobbyautokrosová sezóna prvním závodem na radečské trati. Ano, někteří namítnou, že před tím se konaly už dva závody v Úpici, ale toho se zúčastnily pouze čtyřkolky z podsekce Pampalášek Racing. Radeč bereme jako plné nasazení jak aut , tak 4 kolek. Přestože jsme nebyli v plné sestavě, tak Mad Team Racing disponoval dvěma vozy a 3mi 4kolkami. Jmenovitě to byly:

Jakub Saidl - číslo 20, Vůz Seat Ibiza , Kategorie Junior
Víťa Křížek - číslo 421, vůz Renault Clio Williams , Kategorie C
Jarda Valášek - číslo 21 , 4kolky
Péťa Budiš - číslo 71, 4kolky
Externista (nepodařilo se mě zatím zjistit jeho jméno) na stroji Pampalášek Racing, číslo 535 ,4kolky

Pepa Rükr nestartoval, protože den před závodem po revitalizaci motoru prasklo těsnění pod hlavou. Žigul (s novým číslem 366) proto pojede až další závod.

Závod se nesl v duchu několika příjemných novinek. Radečská trať doznala podstatných změn. Byla rozšířena a úseky , kde se nejčastěji bouralo byly přepracovány. Pro závod 4kolek pak byla vytvořena další , nová třetina trati. Bylo vidět, že klub si máknul a bariéry z gum a náspy byly opravdu poctivé. O návštěvníky se staraly 3 korby kamionů, odkud se dalo sledovat 3/4 trati pro auta a víc jak 1/2 trati pro 4kolky. Myslím si že pro diváky by se toho dalo udělat ješte o trochu víc..ale co ..uvidíme příště. Další novinkou bylo najíždění závodních strojů na start. Vše se tentokrát odehrávalo mimo diváky , tedy nájezd na trať ústil přímo z depa v místě za stodolou.

Celý den, co se organizace týče probíhal velice příjemně. Pořadatelé byly připraveni, praporkáři proškoleni a na nové trati jich bylo opravdu dost. Ze své pozice diváka jsem zaznamenal snad jeden pokus o protest kvůli kontaktu vozů , ale jak uvidíte dále v sekci videí, tak se tomu vyhnout nedalo.

A dostávám se pomalu k tomu zásadnímu v tomto jinak tak příjemném dni, totiž co nikdo nemůže ovlivnit, a to je počasí. To si s námi v tento jarní dubnový den pohrálo neskutečným způsobem. Zima , déšť , vítr a chumelení se střídaly, jako kdyby si každém z nich chtělo urvat celý den pro sebe. Důsledek toho byl, že trať vypadala spíš jako kluziště a z bláto mělo přesně konzistenci na plácání hrnečků . Proto bylo v jinak bezkontaktním závodu tolik šťouchanců.

Zimu naštěstí
Pampalášek racing předpovídal a dovezl plynový ohřívač. Ten byl pak nápomocen k roztátí a usušení zmrzlých blátivých koulí zvaných jezdci na 4kolkách. Zmrzlý ale šťastní a unavení….jak jsem zjistil z jejich výrazů.

Video sekce neoplývá kdovíjakými záběry , ale dává to celkovou představu o počásí , co ten den panovalo.

Novinky | Mad Team | Naše stroje | Média | Download | Odkazy | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku